صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

در 6 ماه نخست سالجاری صورت گرفت؛

مصرف بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب گاز در آذربایجان غربی

در 6 ماه نخست سالجاری، 2 میلیارد و 588 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در آذربایجان غربی مصرف شده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته از رشد 4 درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران،علیرضا شیخی با بیان این خبر گفت: توسعه شبکه گازرسانی و افزایش مشترکین از دلایل اصلی رشد 4 درصدی میزان مصرف گاز در سالجاری نسبت به سال 98 است.

وی ادامه داد: در شهریورماه سال 99 بیش از 395 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در آذربایجان غربی مصرف شده است.

شیخی در تشریح وضعیت مصرف گازطبیعی در بخش‌های مختلف اظهار کرد: در 6 ماه نخست سالجاری، بخش خانگی با 867 میلیون مترمکعب، سهم 33 درصدی، بخش صنایع با 423 میلیون مترمکعب، سهم 16 درصدی، جایگاه های CNG با 257 میلیون مترمکعب، سهم 10 درصدی و نیروگاه ها با یک میلیارد و 41 میلیون مترمکعب، سهم 40 درصدی در مصرف گاز طبیعی داشته‌اند.

شیخی تصریح کرد: همانطور که اشاره شد سهم گاز طبیعی در بخش صنایع، مصارف عمده و نیروگاه ها نزدیک به 70 درصد بوده که این امر نقش آفرینی بالای گاز طبیعی در تامین انرژی لازم برای توسعه صنعتی استان را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه در فصل زمستان مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی افزایش خواهد یافت، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته مشکلی بابت تامین پایدار جریان گاز طبیعی در فصل زمستان،  خصوصا برای بخش خانگی وجود نخواهد داشت.

مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی در پایان سخنان خود تاکید کرد: از مردم عزیز می خواهیم با مصرف بهینه گاز طبیعی و رعایت اصول صرفه جویی، ما را در رساندن گاز به مناطق بی بهره از این نعمت خدادادی یاری کنند.  

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/19 - ١٢:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 92
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج