صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

#سالی_که_گذشت

انجام فرایند ۱۲۰ مناقصه عمومی و محدود شرکت گاز آذربایجان‌غربی طی سال ۹۸

رئیس امور قرار دادهای  شرکت گاز آذربایجان‌غربی اعلام کرد: ۱۲۰ آگهی مناقصه عمومی و محدود طی سال جاری از سوی این واحد منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان‌غربی، هادی غلامی، گفت: طی سال ۹۸ واحد امور قراردادها نسبت به انتشار ۷۳ فقره آگهی مناقصه عمومی در حوزه گازرسانی و ۲۷ فقره در حوزه خدماتی و انجام فرایند ۲۰ پروژه به روش مناقصه محدود اقدام نموده است.

 

وی با بیان اینکه از نیمه دوم سال‌جاری، براساس الزام شرکت ملی گاز، فرایند مناقصات در بستر سامانه ستاد دولت و به صورت الکترونیکی انجام گرفت، افزود: با این فرایند، مناقصات با امضای دیجیتال انجام گرفته و نیاز به مراجعه حضوری مناقصه‌گران، دریافت اسناد کاغذی و ارائه مدارک و پاکت پیشنهادی قیمت به صورت کاغذی نیست.

 

به گفته غلامی، با فرایند الکترونیکی، علاوه بر شفافیت برگزاری مناقصات و امکان رصد فرایند مناقصات از طریق پیمانکاران و ارگان‌های نظامی، بدلیل عدم چاپ و تکثیر اسناد مناقصه، علاوه بر حفظ محیط زیست و کاهش مصرف کاغذ، با کم شدن چاپ و تکثیر، مبلغ قابل توجهی نیز در هزینه‌های شرکت گاز استان، صرفه‌جویی می‌شود.

 

رئیس امور قراردادهای شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اشاره به پروسه چهار ماهه امور هر مناقصه، افزود: از نیمه دوم سالجاری که مناقصات به صورت الکترونیکی شد، حدود ۳۰ مناقصه در بستر سامانه ستاد انجام گرفت.

 

وی در ادامه با اعلام اینکه در حوزه پیمان‌سپاری و عقد قرارداد، طی امسال به تعداد ۵۹ قرارداد در بخش پروژه‌های خدماتی، نگهداری و تعمیرات منعقد شده است، گفت: این پروژه‌ها شامل اعتباری بالغ بر یک‌هزار و ۹۳۳ میلیارد ریال بود.

 

غلامی درباره بومی و غیربومی بودن پیمانکاران عقد قرارداد شده سال ۹۸ نیز اعلام کرد: تمامی پیمانکاران بخش خدماتی، بومی بوده و در بخش گازرسانی نیز از ۵۹ قرارداد منعقده، ۳۶ پیمانکار بومی و مابقی غیربومی بودند.

 

رئیس امور قراردادهای شرکت گاز آذربایجان‌غربی همچنین با اشاره به افزایش نامتعارف نرخ ارز و ابلاغ بخشنامه‌های مربوط به تعدیل ارز در انتهای سال ۹۷، گفت: در راستای یکسان‌سازی نحوه تنظیم صورت وضایع پیمانکاران، علاوه بر ارائه فرمتی جامع نسبت به توضیح، تشریح و همکاری کامل با نمایندگان مشاور و پیمانکاران اقدام کرده است.

 

وی، بررسی و کنترل پکیج‌های واصله، تنظیم اسناد، تهیه آگهی مناقصه و انجام فرایند مناقصه، تنظیم مقاوله نامه و عقد قرارداد پروژه‌های گازرسانی و خدماتی، رسیدگی و برآورد صورت وضایع تعدیل، اضافه‌کاری و توقف پروژه‌ها، اظهارنظر کارشناسی و تفسیر قراردادی و رسیدگی به مشکلات و موارد پیمانی مطروحه از طرف پیمانکاران و سایر واحدهای ذیربط و نیز برگزاری جلسات کمیسیون فسخ و خاتمه پیمان‌ها و رسیدگی به موارد مطروحه از جمله اقدامات واحد امور قراردادها در سال‌ ۹۸ بوده است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/12/21 - ١١:٥٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 87
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج