صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

در دیدار استاندار با وزیر نفت مطرح شد:

جهش گازرسانی روستایی در آذربایجان‌غربی

استاندار آذربایجان غربی امروز سه شنبه به منظور بررسی احداث واحد جدید پتروشیمی پلی اتیلن، تامین اعتبار طرح های توسعه گازرسانی روستایی، تکمیل انبار مرکزی نفت ارومیه و نیز پارک ملامین ارومیه با زنگنه وزیر نفت دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ شهریاری با اشاره به ظرفیت های استان در صنایع پتروشیمی از درخواست سرمایه گذاران برای مشارکت در احداث واحد جدید پتروشیمی پلی اتیلن در استان خبر داد.

وی همچنین با اشاره به جهش انجام گرفته در گاز رسانی روستایی در استان خواستار افزایش اعتبارات این بخش شد و افزود: اگر چه با بهره برداری از پروژه های درست اجرای شرکت گاز در نقاط مختلف روستایی سرانه برخورداری از گاز در استان به میانگین کشوری می رسد اما جبران عقب ماندگی های گذشته و شرایط جغرافیایی منطقه می طلبد تا نگاه ویژه ای به این بخش صورت بگیرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بهره برداری از فاز نخست انبار نفت سردار سلیمانی ارومیه تصریح کرد: استفاده از ظرفیت کامل این انبار در بحث صادرات فرآورده های نفتی از طریق تکمیل رینگ عملیاتی اجرایی جزو نیازهای استان بشمار می رود تا این پروژه ۹۶ درصدی بطور کامل به بهره برداری برسد.

در این دیدار ضمن موافقت وزیر نفت با تامین اعتبار طرح های گازرسانی و تکمیل انبار نفت جدید ارومیه، مقرر شد سرمایه گذار درخواست خود را برای احداث پتروشیمی واحد جدید پلی اتیلن در استان ارائه و وزیر نفت دستور لازم برای اخذ مجوزهای لازم را صادر نماید.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/09/01 - ١٢:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 32
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج