صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان:

توسعه خیره کننده گازرسانی در آذربایجان‌غربی از سال ۹۲ تاکنون

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی اعلام کرد: توسعه گازرسانی در استان از سال ۹۲ تاکنون خیره کننده بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز آذربایحان‌غربی، شیخی مدیرعامل شرکت گاز استان که به همراه تنی چند از مدیران این شرکت به بوکان سفر کرده، در دیدار با ماموستا احمدی امام جمعه، انور حبیب‌زاده نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و خسروپور سرپرست فرمانداری بوکان، گفت: آذربایجان‌غربی تا سال ۹۲ عقب ماندگی‌زیادی در حوزه گازرسانی داشت که تاسف‌آور بود. زمانی که پول و امکانات بود و باید در استان کار انجام می‌شد، نشده است.

وی اعلام کرد: درصد بهره‌مندی گاز شهری استان تا سال ۹۲ حدود ۹۵ درصد و روستایی ۲۸ درصد بود.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تا سال ۹۲ حدود ۳۱۳ روستا گازدار بودند که تا سال ۹۶ به ۵۷۵ روستا رسید، افزود: درصد بهرمندی گاز روستایی استان از ۲۸ درصد سال ۹۲ به ۴۲ درصد در سال ۹۶ رسید.

شیخی با اعلام اینکه از سال ۹۶ که بنده مدیریت شرکت گاز استان را عهده‌دار شدم، درصد بهره‌مندی گاز روستایی استان به ۷۱ درصد رسیده است، اظهار کرد: بوکان در بخش روستایی ۶۵ درصد است که قبل از دولت تدبیر و امید، ۲۵ درصد بود.

وی ادامه‌ داد: سعی ما بر این است گاز ۵۱ روستای بوکان را امسال روشن کنیم که در این صورت درصد بهره‌مندی روستاهای بوکان از گاز به ۸۴ درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اشاره به برخورداری ۴۲ شهر از ۴۶ شهر استان از گاز طبیعی، افزود: از ۴ شهر باقی مانده نیز ۳ روستا در دست اجرا هستند و تنها شهر قطور‌ مانده که درصدد پیمان‌سپاری آن نیز هستیم.

شیخی به در دست اجرا بودن گازرسانی به ۵۰۸ روستای استان، گفت: ما به تناسب نقدینگی‌مان پیش می‌رویم و امیدواریم مشکلات اقتصادی مانع نشده و براساس زمان‌بندی مشخص شده، گاز این روستاها را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: ۱۳۵ روستا نیز اخیرا مجوز گرفته‌ایم و درصددیم طوری برنامه‌ریزی کنیم که بخشی‌ از عملیات اجرایی این روستاها در سال ۹۹ انجام گیرد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی همچنین با بیان اینکه ما برای خدمات‌رسانی باید در چارچوب قوانین حرکت کنیم، اظهار کرد: نمی‌توانیم به اماکن فاقد مجوز حاشیه‌شهر گاز واگذار کنیم چرا که غیرقانونی است. در این زمینه نمایندگان باید تکلیف ما را باید روشن کنند. یا اینکه به این حاشیه‌نشین‌ها گاز ندهیم تا برگردند به روستاهای خود و یا توسعه خدمات به این مناطق را قانونی کنند تا ما مشکلی برای خدمات‌دهی به آنها نداشته باشیم.

شیخی در ادامه با تاکید بر این که از زمان عهده‌دار شدن مسئولیت‌ام تلاش‌ام بر این بوده عدالت در توسعه گازرسانی مورد توجه‌مان باشد، گفت: کمترین برخورداری گاز در استان ما متعلق به شهرستان‌های چالدران و سردشت است.

وی افزود: با اتمام پروژه‌های در دست اجرای فعلی و آغاز پروژه‌های در حال پیمان‌سپاری، میزان برخورداری بخش روستایی بوکان از گاز طبیعی از میانگین کشوری نیز بالا خواهد بود.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/05/08 - ٢٠:٢٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 225
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج