صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی خبر داد

افزایش ضریب نفوذ گاز روستایی در سردشت به ۷۵ درصد تا پایان سال ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: گازرسانی چشمگیری در استان طی سال‌های اخیر انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان‌غربی، علیرضا شیخی که به همراه تنی چند از مدیران این شرکت به شهر نلاس، در جلسه‌ای با حضور حسین‌پور نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی، نخشی‌پور فرماندار سردشت، شهردار نلاس و پیمانکاران پروژه‌های گازرسانی این شهرستان، اظهار کرد: زمانی که ما مسئولیت شرکت گاز را عهده‌دار شدیم، در شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر، مهاباد و چالدران از نظر گازرسانی عقب بودیم که طی چند سال اخیر وضعیت گازرسانی در این شهرستان‌ها دگرگون شده است.

وی افزود: ما درصد بهره‌مندی جمعیت روستایی از گاز در استان را از ۲۸ درصد طی سال ۹۲ به ۷۱ درصد در حال حاضر رسانده‌ایم.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی، با بیان اینکه برخورداری شهرستان سردشت از ۷ درصد سال ۹۲ به ۴۴ درصد حال حاضر رسیده است، اظهار کرد: با اجرایی شدن پروژه‌های در دست اجرا تا اواخر سال ۱۴۰۰، میزان برخورداری جمعیت روستایی این شهرستان به ۷۵ درصد می‌رسد.

شیخی با اشاره به گازدار بودن تمامی شهرهای استان به جز ۴ شهرستان، گفت: شهرهای میرآباد و خلیفان در جنوب استان و زرآباد و قطور در شمال استان هنوز گازرسانی نشده‌اند که پروژه‌های آنها در حال اجراست.

وی ابراز امیدواری کرد: در صورت تخصیص اعتبارات، گاز خلیفان، میرآباد و زرآباد را تا دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسانیم.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اشاره به عدم وصول مطالبات این شرکت، اعلام کرد: ما حدود ۲۴۰ میلیارد تومان از مشترکان طلب داریم در حالی که میزان بدهی‌ ما به پیمانکاران، ۱۴۰ میلیارد تومان است؛ در واقع اگر مشکلی در اجرای پروژه‌ها پیش آمده، عمدتا بدلیل تاخیر در وصول مطالبات‌مان بوده است.

نماینده پیرانشهر و سردشت نیز در این جلسه، گفت: گازرسانی به میرآباد جزو پروژه‌های مهمی است که برای ما تبدیل به یک دغدغه شده است و امیدواریم با تامین اعتبار، اجرای آن امسال به اتمام برسد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/08 - ١٠:٥٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 61
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج