صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

از ابتدای سال صورت گرفت؛

گازرسانی به 11 هزار و 400 واحد مسکونی در آذربایجان غربی

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال 98 تاکنون بیش از 11 هزار و 400 واحد مسکونی در این استان به شبکه گازرسانی کشور متصل شده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA به گزارش روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان غربی، علیرضا شیخی، افزود: در 5 ماه نخست امسال بیش از 532 کیلومتر شبکه گاز طبیعی در استان اجرا شده است که با این مقدار از عملیات، طول شبکه اجرا شده و خط انتقال استان به 14 هزار و 180 کیلومتررسیده است.

شیخی ادامه داد: هم اکنون بیش از 955 هزار و200 مشترک گاز طبیعی در استان وجود دارد که 10 هزار و 765 مشترک در 5 ماه گذشته از گاز طبیعی بهره مند شده اند.

وی با بیان اینکه گاز طبیعی هم اکنون سهم 70 درصدی در سبد انرژی خانوار استانی دارد، اظهار کرد: هم اکنون در آذربایجان غربی 6/99 درصد خانوارشهری و 68 درصد خانوارروستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی، اظهار کرد: با تلاش کارکنان شرکت گاز استان، عملیات اجرایی گازرسانی به شهرها و روستاهای محروم از این نعمت خدادادی با شتاب مناسبی در حال پیشرفت است که با بهره برداری از همین پروژه های در دست اجرا ضریب نفوذ گاز طبیعی در بین خانوار روستایی به بالای 85 درصد ارتقاء می یابد که این مقدار بالاتر ازمیانگین کشوری است.

علیرضا شیخی تصریح کرد: تبدیل شدن آذربایجان غربی به استان سبز کشور هدفی است که ما در پی رسیدن به آن هستیم تا با توسعه گازرسانی بتوانیم گامهای موثری در راستای توسعه این استان عزیز برداریم.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/06/11 - ١٣:٠٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 366
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج