صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

تسریع گازرسانی به روستاهای مرزی که در سه سال اخیر پیمان سپاری شده اند

رئیس بهره برداری مرکز استان آذربایجان غربی گفت: گازرسانی به روستاهای مرزی و دیگر روستاهایی که در سه سال اخیر پیمان سپاری شده اند تسریع یافته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان غربی؛ علیرضا حاجی زاده  در خصوص دلیل کندی اجرای عملیات گازرسانی به روستاهایی که در سه سال گذشته  پیمان سپاری شده اند  اظهار کرد: دوری از شبکه  و خط گاز طبیعی از مهمترین دلایل این کند شدن اجرا در گازرسانی  این مناطق بود.

وی با اشاره به اینکه این دوری از خطوط و شبکه گازدار باعث افزایش هزینه های گازرسانی می شد اعلام کرد: برای گازرسانی برای هر خانه یک مبلغی  از سوی دولت مشخص شده بود که عملا گازرسانی به این مناطق فوق الذکر هزینه بسیار بالاتر از آن را به شرکت تحمیل می کرد.

حاجی زاده با بیان اینکه در این مدت تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا اینکه فرایند گازرسانی به روستاهای مرزی شهرستان ارومیه تسریع یابد تصریح کرد: تلاش‌های مدیریت محترم عامل و شرکت ملی گاز ایران باعث  گردید  که از سال 1398 این    مشکل با افزایش کف هزینه گازرسانی به روستاهای استانهای مرزی و همچنین برنامه گازرسانی به روستاهای مرزی افزایش یافته و این مشکل مرتفع گردد.

رئیس بهره برداری مرکز استان گفت: آهنگ گازرسانی به روستاهای نوار مرزی استان به صورت چشم گیری شتاب گرفته است که این امر با توجیه پذیر ساختن این پروژه ها در نتیجه چانه زنی های مسئولان استانی و حمایت های شرکت ملی گاز ایران ممکن نمی شد.

حاجی زاده به گازرسانی دیگر روستاهای باقی مانده در حیطه مسئولیت مرکز بهره برداری استان نیز پرداخت و گفت: پروژه های گازرسانی در ارومیه، قوشچی، سیلوانا، سرو و نوشین شهر با جدیت تمام در حال اجراست و هیچ پروژه ای به هیچ دلیلی متوقف نشده است.

وی ادامه داد: در کنار عملیات اجرایی گازرسانی به مناطق کم برخوردار فرایندهای خدمت رسانی و وظایف دیگر بهره برداری مرکز استان  به موازات آن در حال انجام است.

وی اعلام کرد: عملیات حفاظت و پشتیبانی، تعمیرات اساسی، توسعه شبکه گازرسانی به حفرات خالی درون شهرستانها،  ایجاد زیر ساختهای لازم خدمت رسانی سریع و دقیق به مردم مانند امداد متمرکز، مکانیزه و الکترونیکی کردن بسیاری از فرایندها به منظور هرچه شفاف تر ساختن فرایند کارها،  حذف اقدامات غیر ضروری برای کاهش صرف وقت و زمان مشترکین و ارائه الکترونیکی بسیاری از خدمات از طریق دفاتر پیشخوان دولت بر اساس ضوابط و قوانین  بالادستی، ایجاد  و راه اندازی سیستمهای مبتنی بر دولت الکترونیک  جهت بهبود خدمات ارائه شده به مشتریان از جمله دیگر خدماتی است که همزمان در این مرکز در حال اجراست.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/07/17 - ١٣:٥٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 114
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج