صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

#سالی_که_گذشت

واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت گاز آذربایجان‌غربی در سال ۹۸ چه کرد؟

رئیس واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت گاز آذربابجان‌غربی گفت: سال ۹۸، دو رزمایش سطح B و C سیل و آسیب به تاسیسات در استان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان‌غربی، سیدیعقوب فاطمی، اظهار کرد: طی سال سپری شده، رزمایش سطح B سیل و آسیب به تاسیسات در بهره‌برداری مرکز استان با استعداد ۳۵۰ نفر، ۷۲ خودرو و انجام ۲۳ نوع عملیات مختلف با حضور تیم‌های عملیاتی و ادارات گاز شهرستان‌های معین ارومیه برگزار و متعاقب آن نیز جلسه آنالیز این رزمایش برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش سطح C سیل و آسیب به تاسیسات در ادارات گاز ۱۰ شهر، افزود: این رزمایش در نوشین‌شهر، قوشچی، نقده و محمدیار، خوی، سلماس، شاهین‌دژ، ایواوغلی، خوی، چایپاره و دور میزی مهاباد برگزار و پیرو آن نیز، ارزیابی‌های لازم انجام گرفت.

رئیس واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت گاز آذربابجان‌غربی، برگزاری ۲۶ رزمایش فراخوان، تهیه و تجهیز ۳ دستگاه انبارک شرایط اضطراری، تجهیز تمامی ادارات گازرسانی به مولد جریان برق، تهیه ۳ مورد سناریوی جنگ برای TBS ،CGS و شبکه تغذیه، تهیه سناریوی مسمومیت غذایی و مقابله با کروناویروس و برگزاری دوره آموزشی اصول پدافند غیرعامل ۹۹۰ ساعت نفر را از دیگر اقدامات صورت گرفته این واحد طی سال ۹۸ نام برد.

فاطمی، درباره اقدامات واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت گاز استان، جهت رعایت حداکثری ایمنی نیز گفت: بررسی و صدور تاییدیه تجهیزات ایمنی کارگاه، بازرسی ایمنی از تاسیسات گازدار و پروژه‌های اجرایی جهت بررسی اقلام حفاظت فردی و کارگاهی از جمله اقدامات صورت گرفته در بخش ایمنی بوده است.

وی، در خصوص اقدامات صورت گرفته در بخش بهداشتی نیز اعلام کرد: در همین راستا اقدام به بازرسی‌های دوره‌ای، پایش‌های مستمر آلاینده‌های شیمیایی، فیزیکی و ارگونومیکی، تهیه و تجهیز محیط‌های کاری از بابت اقلام بهداشتی مانند جعبه کمک‌های اولیه، تهیه چرخ دستی جهت پیشگیری از اختلالات اسکلتی پرسنل خدماتی و همچنین انجام پروژه‌هایی چون فرهنگ ارتقاء سلامت، پرزنتیسم و CMDQ ارزیابی اختلالات اسکلتی و عضلانی به روش کورنل شده است.

وی از برگزاری دوره‌های آموزشی کددار جهت ارتقاء آگاهی کارکنان شرکت و دوره‌های آموزشی بدون کد با توجه به موقعیت‌های زمانی مناسبت‌ها به عنوان دیگر اقدامات انجام یافته در بخش بهداشتی یاد کرد.

رئیس واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت گاز آذربایجان‌غربی، با اشاره به مسئولیت اجتماعی این واحد در بخش حفاظت از محیط زیست، گفت: اجرای پروژه‌های نصب سپتیک تصفیه بی‌هوازی فاضلاب، انجام پروژه‌های اندازه‌گیری آلاینده‌های محیط زیستی (هوا و صوت)، تفکیک و مدیریت پسماندهای عادی، صنعتی و ویژه، آکوستیک نمودن ایستگاه‌های TBS و رفع آلودگی صوتی آنها و اجرای طرح همیار گاز در استان از جمله اقدامات بخش محیط زیست بوده است.

فاطمی، در ادامه از برگزاری دوره آموزشی فناوری‌های کنترل و کاهش گازهای گلخانه‌ای و سمینار آموزشی آیین نامه مدیریت سبز به عنوان دو اقدام مهم دیگر این واحد در بخش محیط زیست نام برد.

وی همچنین با اشاره به شیوع کرونا و لزوم آمادگی برای مقابله زا این ویروس، اظهار کرد: تهیه و توزیع اقلام ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی میان کارکنان جهت پوشش تقریبی ۲۰۰۰ نفر از شاغلین ساختمان‌های اداری مرکز استان، نواحی و تاسیسات صنعتی، تهیه تب‌سنج دیجیتال مادون قرمز جهت پایش و غربالگری مراجعین به ساختمان‌های اداری، تهیه اقلام مربوط به تجهیز سالن قرنطینه کارکنان، بازرسی و ارزیابی روزانه اماکن اداری از نظر رعایت موازین بهداشتی، تعطیلی آبدارخانه‌ها، غذاخوری‌ها، رستوران‌ها و ممانعت از سرو چای و غذا، تهیه سناریوی برگزاری مانور مقابله با شیوع کرونا و غربالگری و پایش مستمر کارکنان را از مهم‌ترین اقدامات انجام یافته برای مقابله با کرونا بوده است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/01/27 - ٠٩:٠٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3190
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج