صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌‌غربی اعلام کرد:

گازدار شدن شهر قطور تا کمتر از دو سال آتی

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌‌غربی گفت: پروژه گازرسانی به قطور کمتر از دو سال آینده به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان‌غربی، علیرضا شیخی در جمع خبرنگاران ، اظهار کرد: از سه سال پیش دنبال اجرای گازرسانی به شهر قطور بودیم اما بدلیل مشکلات دسترسی جاده‌ای و امکان صادرات گاز این پروژه یا تاخیر مواجه شد که جا دارد از اهالی این منطقه عذرخواهی کنیم.

وی با بیان اینکه در قالب این پروژه حدود ۴۵ کیلومتر لوله گذاری خواهیم داشت، افزود: این پروژه از سیلاب سلماس شروع و به قطور ختم می شود و در طی آن یک ایستگاه CGS نیز برای شهر قطور احداث می شود.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی مجموع هزینه این پروژه، برای امور اجرایی پیمانکاری حدود ۱۰۰ میلیارد تومان است که پیش بینی می شود با ۲۵ درصد اضافات به ۱۳۰ میلیارد تومان برسد و حدود ۱۳۰ میلیارد تومان نیز خرید لوله خواهیم داشت.

شیخی ادامه داد: برای اجرای شبکه توزیع در قطور نیز پیمان جدید و دیگری انجام خواهد شد تا گازدار شدن این شهر تسریع یاید.

وی با اعلام اینکه اجرای پروژه دو سال در نظر گرفته شده است، گفت: در نظر گرفتن دو سال با توجه به صعوبت مسیر بوده اما ما سعی می کنیم این پروژه را کمتر از مدت اعلام شده به پایان برسانیم.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با اشاره به پروژه‌های گازرسانی در دولت تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: در این چند سال حرکت های خوبی در توسعه گازرسانی استان داشته ایم چنان که که تقریبا از ۴۶ شهر ما حدود ۴۲ شهر گازرسانی شده و تعداد روستاهای برخوردار از گاز هم به ۱۵۳۹ روستا رسیده است.

شیخی با بیان اینکه ۷۷ درصد خانوار روستایی آذربایجان‌غربی هم اینک از نعمت گاز برخوردارند، ادامه داد: حدود ۵۰۰ روستا نیز هم اکنون در دست گازرسانی هستند که با اتمام عملیات آنها، میزان ضریب نفوذ گاز در میان خانوار روستایی استان به ۸۵ درصد خواهد رسید.

به گفته وی، در مجموع ۹۳ درصد از جمعیت شهری و روستایی آذربایجان‌غربی هم اکنون از نعمت گاز برخوردارند.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/05/10 - ١١:٥٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 142
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج