وضعيت آب و هوا
در حال لود آب و هواwaiting
شماره های پاسخگویی

شماره پاسخگو

True

اوقات شرعي

جهتمشاهده و پرداخت الکترونیکی صورتحسابهای گاز،با درج شماره اشتراک خود در کادر زیر،کلید مشاهده را بزنید
نحوه محاسبه گازبها

صورتحساب گاز طبيعي

شركت گاز استان آذربايجان غربي
رئیس برنامه ریزی شرکت گاز استان آذربایجان غربی:  
 

    گازرسانی به 66 هزار خانوار استان آذربایجان غربی از مهمترین برنامه های شرکت در سال 97 است.

 

 

  

  جمشید درستکار، رئیس واحد برنامه ریزی و کنترل شرکت گاز استان آذربایجان غربی در مصاحبه اختصاصی با  روابط عمومی که متن کامل آن در ادامه می آید. ضمن تشریح برنامه های شرکت درسال 97 به عملکرد سال گذشته نیز پرداخت و مطلوب ارزیابی خواندن عملکرد شرکت از برنامه ریزی های صورت گرفته برای سال جاری گفت.

   

 جناب آقای درستکار؛ درابتدا و قبل از پرداختن به برنامه های سال 97 میخواهیم نگاهی به عملکرد کلی شرکت در سال 96 داشته باشیم. ارزیابی کلی شما از عملکرد سال گذشته شرکت گاز استان آذربایجان غربی چیست؟

اگر بخواهیم عملکرد کلی شرکت را در یک نگاه کلی و در مقایسه با سالهای قبل مورد قضاوت قرار دهیم می توان گفت که در شاخص های مختلف ما شاهد رشد خوب و مطلوبی بوده ایم و سال خوبی راپشت سر گذاشته ایم.

-  اجازه بفرمائید به صورت جزئی وارد بحث عملکرد سال 96 در برخی از شاخص های مهم شویم. به طور کلی در طول یکسال گذشته چه تعداد روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند ؟

در سال 96 با همت و تلاش همکاران ما در شرکت گاز استان آذربایجان غربی توانستیم در یک کار بزرگ و اقدامی حقیقتا شایسته به 188 روستا گازرسانی انجام دهیم  و تعداد روستاهای بهره مند از گاز طبیعی استان را به 801 روستا برسانیم . به طوری که با این پروژه ها 56 درصد خانوار روستایی ما در آذربایجان غربی هم اکنون از گاز طبیعی استفاده می کنند. در کنار این ها ما عملیات اجرایی گازرسانی به 331 روستای استان را نیز آغاز کرده ایم که هم اکنون در سراسر استان در مراحل مختلفی از اجرا قرار دارند. که با بهره برداری ازاین طرح ها آمار خانوار بهره مند ما از گاز طبیعی ارتقا خواهد یافت و به وضعیت بهتری درمقایسه با نرم کشوری دست خواهیم یافت.

 

-        در خصوص گازرسانی شهری چه اقداماتی صورت پذیرفته است؟

در بخش شهری نیز شرکت گاز استان آذربایجان گازرسانی به 6 شهر سرو، میرآباد، آواجیق،خلیفان، قطور و زر آباد را در دست اجرا و طراحی دارد. و با توجه به اینکه درصد بهره مندی خانوار شهری استان در حال حاضر 99 درصد است در تلاش هستیم که با اجرای پروژه های گازرسانی به این شهر نیز 100 درصد خانوار شهری استان به شبکه گاز طبیعی وصل گردد. البته خودتان در جریان هستید که چقدر پروژه های اجرای گازرسانی در شهرهای مذکور به دلیل شرایط کوهستانی و وضعیت جغرافیایی سخت و هزینه بر و زمان بر است.

 

-        مایل هستم یک نگاه کلی به برنامه های امسال هم داشته باشیم. بفرمائید برای سال 97 چه برنامه ریزی هایی خصوصا در زمینه گازرسانی صورت گرفته است؟

براساس برنامه ریزی های صورت گرفته درصدد هستیم که به امید خدا با نصب بیش از 10 هزار  انشعاب شهری و بیش 35 هزار انشعاب روستایی به ترتیب 26 هزار خانوار شهری و 40 هزار خانوار روستایی ودر مجموع 66 هزار خانوار استان آذربایجان غربی از گاز طبیعی بهره مند شوند.

  امسال همچنین برای شبکه گذاری 1850 کیلومتری در استان برنامه ریزی کرده ایم که با تحقق آن یک رکورد کشوری در این بخش خواهیم داشت. اما در ارتباط با کاهش هدر رفت گاز طبیعی نیز برای مهار 15 میلیون متر مکعب گاز طبیعی و در خصوص فروش گاز به صنایع و محورهای صنعتی نیز به 45 هزار متر مکعب برنامه ریزی کرده ایم که امیدواریم با تامین به موقع اعتبارات و همکاری نهادها و مردم این برنامه های مهم محقق شود و ما برای تحقق این برنامه ها تلاش داشته و امید زیادی داریم.

 

-        سخن آخر

از شما تشکر می کنم و امیدوارم که شاهد آن باشیم که استان ما از لحاظ برخورداری از گاز طبیعی به استان سبز کشور تبدیل شود و با این بسترسازی شاهد رشد و توسعه استان باشیم

 

 
1397/2/16 يكشنبه 
نسخه قابل چاپبازگشت
..
..
بيشتر
نسخه قابل چاپ


مجری سایت : شرکت سیگما